FALMI

Falmi kezdeti időszakában, 2018 környékén a 4/4 közelében tevékenykedett producerként, de az idő teltével egyre inkább elköteleződött a jungle irányába.

2024-ben meg is jelent Jungle Patika című debütje a PÉNZ kiadónál. Bár saját zenéje szinte minden esetben tánczene, mégis jellemző rá egy visszafogott, gyengédebb atmoszféra mind hangszerelésben és hangulatban, ami kellemes egyensúlyt alkot a klubosabb elemekkel. Talán ezért közeledik egyre inkább a dzsungel felé, hiszen a műfajra már a gyökerei óta jellemző ez a konstelláció. Imádja a 90-es évekbeli fedett, kevésbé kompresszált, nyersebb hangzást. Ezenkívül az EXILES kiadónál megjelent egy kisebb kiadványa, illetve több válogatáslemezen is megtalálható Cavinton alteregójával, ahol inkább agresszívebb, zajosabb énjét hallhatjuk.


Soundcloud: https://soundcloud.com/falmi-1

Instagram: https://www.instagram.com/falmi.01

Facebook: https://www.facebook.com/falmi.01

GINGERSHOT

Szegedi Fanni, azaz Gingershot eklektikus érdeklődésű szelektor: a gépzene nyers, reszelős hangjaitól a szívfájdító vokálok érzelmes és törékeny tónusain át az elementáris vagy nem evilági textúrákig építi saját hangzását.

Célja a szélsőségek maximalizálása és elkötelezettje a szovjet iskola esztétikai alapelvének: 1 + 1 = 3. Épp ezért szívesen zsonglőrködik a műfajokkal, miközben esztétika mesterhallgatóként filozófián és művészetelméleten keresztül ismerkedik az érzéki világgal és a valóságtapasztaltokkal.

Gingershot 2018-ban lépett be a magyar az elektronikus undergroundba, 2021 óta gyakori vendége a dj-pultoknak. A helyi szcéna és közösség életében aktív szerepet vállal megfigyelőként is, interjúkat és szubjektív esszéket rendszeresen publikál. Budapesten túl más magyar városokban is zenélt már, de Berlinbe, egy vendég mix kiadás révén Madridba, az Inota fesztiválra és a Kamalect-re is volt szerencsére eljutni. Oszlopos tagja a Kindergarten rendezvénysorozatnak, 2024-ben pedig csatlakozott a Funkful Records-hoz mint kreatív rezidens.

IAMYANK

Ében-gyöngyház apokalipszis: iamyank műfaji határokat feszegető zenei világa az elektronikától a komolyzenéig utaztat világokon át.

Az imPro School vezető oktatója, pályáját DJ szettekkel (klubok, VOLT, Balaton Sound, Sziget), remixekkel (Anima Sound System, Péterfy Bori & The Love Band) kezdte, majd 2013-ban jelent meg bemutatkozó EP-je Cold Summer címmel, amire a kezdetektől fogva a műfaji határok tágítása, átlépése volt a jellemző. Ezt követte a City of Nobody és a Lost Sounds EP, ez utóbbi egy játékhoz íródott, ami rangos nemzetközi díjakat zsebelt be.

Első, kiforrott nagylemeze Hiraeth címmel 2016-ban jelent meg, ami azonnali sikert és széles ismertséget hozott neki, ekkor már szólóból Live Band felállással. Felléptek szinte minden magyar fesztiválon és sikeres turnét tudhattak maguk mögött Lengyelországban is. Yank nem sokkal később felkérést kapott a Művészetek Völgyétől, hogy nagyszínpadon, klasszikus nagyzenekarral adjon koncertet; korábban fesztiválhimnuszt is írt nekik Harcsa Veronikával közösen. Felléphetett a Művészetek Palotájában az egyik legnagyobb kortárs zongorista-zeneszerző, Lubomyr Melnyk előtt, majd egy nagyon intim live ensemble lemezt rögzített a CAFe Budapesten 2019-ben. Szerepelt dala az HBO Aranyélet címűsorozatában, és írt filmzenét Cristina Grosan A legjobb dolgokon bőgni kell című filmjéhez is.

A 2021-es évet egy különleges felvétellel indította, amivel az ikonikus váci Klavins Piano Manufaktúrától búcsúzott: az Una Notte egy éjjeli zongoradarab. Ez év júliusában rögzítették és meg is jelent a Sarah névre keresztelt Live Ensemble lemez is. 2022 év elején szinte előjelek nélkül egy teljesen új zenei világ bukkant fel: All Machines Will Fail néven, ezúttal már trió felállásban Mohácsi Matyival (basszus – Trillion, Grand Mexican Warlock) és Kocsis Mátéval (dobok – Ghostchant, ex-Idoru) készítették el az And We c. lemezt, melyhez a borítót Bartis Attila József Attila-díjas író-fotográfus képe adja.

Második, egyszerre letaglózó és felemelő nagylemeze, a Láttam a jövőt meghalni 2022 novemberében jelent meg. Ezzel sikert aratott a MENT Ljubjana showcase-en, a Vision of Sound London-on, de elvitte a Budapest Parkba és a Szigetre is.

INDIRECT MOVEMENT

Budapesti techno DJ / producer. Az Indirect Movement, egy 23 éves DJ a vibráló Magyarországról, aki a techno színterét hivatott bevinni. Az elmúlt négy évben erősödő zene iránti megingathatatlan szenvedélyével az Indirect Movement debütálása az iparban nem más, mint felvillanyozó. Képzett producerként az Indirect Movement egyedi stílusát a gyors ütemű groove-ok keveréke jellemzi, hipnotikus szintetizátorok és durva kiállások, amelyek azonnal rabul ejtik a hallgatót. Zenéje a modern techno szcéna igazi tükre, minden egyes szám elektromos energiát áraszt, amit egyszerűen nem lehet figyelmen kívül hagyni.

Viszonylag fiatal kora ellenére Indirect Movement már eddig is figyelemre méltó sikereket ért el pályafutása során. A szakma legelismertebb kiadóinál, például a BRVTAL-nál, a Nice-nál és a Blackrodnál adott ki zenét, amivel egyaránt kivívta a rajongók és az ipar szakembereinek elismerését.

Facebook: https://www.facebook.com/indirectmovement

Soundcloud: https://soundcloud.com/alwaysstayinmovement

Instagram: https://www.instagram.com/indirectmovement

KLPFLRTPR

Klpflrtpr budapesti elektronikus zenész és géprajongó, aki nyugodt, mégis professzionális hangzásáról ismert, melyben az acid, jungle, dub, tekno és breakbeat keveredik kísérletező attitűddel. Az Acideal duó egyik fele, szólóban pedig Tibi303 néven lép fel, és olyan helyszíneken játszik élőben, mint az INOTA Fesztivál, a Kolorádó és az Albaniatek. Zenéivel feltűnt az Electronic Beats, az EXILES és a techlab.bp válogatásain is.

Tibor játszott a Tilos Rádió olyan műsoraiban, mint a Bioritmus, a Beat Safari és a Gépidő, emellett technikusként dolgozik a MOME-nál, hardveres interfészeket tervez az Intech Studióban, és az Offcourse-nál élőszereplős workshopokat tart.

MÁKÓ ROZI

MÁKÓ ROZI – Zeneszerző és előadóművész. A Cannes-i arany pálmás “27” című rövid film nemzetközileg többszörösen díjazott (Festival international du film d'animation d'Annec, Clermont-Ferrand International Short Film Festival, SoundTrack Cologne) zenéjének társ zeneszerzője Committee nevű duóval.

Élő fellépései lassan kibomló zenei élmények, amelyek egyszerre gyengéden harmonikusak és zavarba ejtően zajosak. A Mákó által kialakított zenei struktúrában megjelenő hangok utazásra hívják a hallgatót; elmélyülésre a folyamatos megújulásban.

Zeneszerzőként alkot kortárs tánc és színház darabban, mint például a Delicate, amit 2023-as bécsi Impulstanz fesztiválon adtak elő.

Tsering néven techno oldalát mutatja meg.

Jelenleg bemutatkozó lemezén dolgozik, mely 2025-ben fog megjelenni.

Normal Tamas

Normal Tamas a Műhely kiadó és partisorozat alapítója. Produceri munkája szerteágazó, mégis koherens: techno megjelenései főként saját kiadójánál és a BRVTAL gondozásában jelentek meg, benelux elektronika inspirálta munkáit a Dalmata Daniel, míg az experimentális agyalásait az EXILES gondozza. 

Elsősorban súlyos techno szettjeiről ismert, de szelektorként is sok irányba nyújtózkodik, gyakran érinti a dub, electro, break és a drum and bass területeit is.


OBWIGSZYH

Obwigszyh egy budapesti DJ/Producer. A zenéje összefon basszusokat, feszes ütemeket és elhangolt szintiszekvenciákat. Emellett szeret kísérletezni groovy minták sötét textúrákkal való összeolvasztásával. Olyan kiadóknál voltak megjelenései, mint pl a Subsist, BRVTAL, Otomo, Fallen Metropolis, EXILES, Associated Paraboloid. Majd bulikat kezdett szervezni a stábjával - a Műhellyel - az ikonikus technó klubban, a LÄRM-ben. Olyan művészekkel osztotta meg a színpadot, mint Takaaki Itoh, Max Durante, Adiel, Rommek, Rosa Anschütz.

Pályafutását még 2019-ben kezdte, amikor elvégezte a Pécsi Tudományegyetem ’Elektronikus zene és médiaművészet” szakát. Ezt követően csatlakozott a Műhelyhez, amely egy techno kiadó, podcast sorozat, valamint egy budapesti rendezvénysorozat, Krasz Ádám, Normál Tamás és a saját vezetésével. Elkötelezték magukat, hogy a helyi szcénát vezessék az emblematikus techno bulijaikkal, eufórikus éjszakákkal és tánccal. Ezenkívül céljuk, hogy friss és minőségi techno dalokat mutassanak meg a közönségüknek a kiadójuk gyűjteménye révén.

ONAKOM

Birinyi Tamás grafikusként és motion designerként számos zenei projektben vett már részt, 2020- ban pedig maga is produceri pályára lépett, hogy sötét, texturált képei saját túlvilági hangjaiban öltsenek testet. A szürreális hangképei és absztrakt szerkezetű dalai által teremtett különös atmoszféra egy utópisztikus világ mélyére sodor minket, érintve a kísérleti sound design, downtempo és bass music határait.

Bemutatkozó EP-jét követően jelentek meg dalai a PLUTO Sound és EXILES kiadóknál, játszott iamyank előtt az Akváriumban és a Turbinában, valamint fellépett a 2022-es Fekete Zaj fesztiválon is. Bejutott a KERET Kikeltető shortlist-re és felkerült a 2022-es Telekom Electronic Beats SZELEKTOR válogatáslemezére. Дeva és a Jazzbois mellett ő is írt zenét a Banana Records gondozásában létrejött Balatórium albumra, fellépett a 2023-as INOTA Fesztiválon, a Liveurope-nak köszönhetően pedig Észak-Macedóniában és Zágrábban is. A Petőfi TV Koncertclass sorozatának keretében játszott az A38 színpadán, legutóbb pedig Hundred Sins-nek készíthetett remixet.

SINKO

1996-ban kezdte a dj pályafutását. Akkoriban kisebb, saját szervezésű bulikban zenélt pár haverjával együtt. Viszonylag gyorsan körvonalazódott benne, hogy ezzel komolyabban is szeretne foglalkozni.

1998-ban került a Tilos Rádióhoz. Kezdetben hangtechnikusként volt jelen, nem sokkal később pedig már a Hotel North Pole című műsorukat vezették hárman, mely a mai napig hallható az éterben Dr. Zoidberg, Minich és Sinko vezetésével.

2008 óta az NVC csapat tagja, akikkel számos bulit csináltak Budapest és Magyarország szerte és akik szinte a második családja.

Jelenleg saját kis hangstúdióját építi megannyi tervvel a fejben...

SLYM

SLYM a budapesti trance közösség kreatív előfutára, aki zenei producerként, DJ- ként és grafikusként is formálja a nemzetközi underground elektronika világát.

Szoliverrel karöltve a techlab.bp tematikus kiadásait és klubestjeik hangzását egy mélyebb, hipnotikus vadulásba kalauzolják.

Zenéje különleges figyelemmel igazodik az aktuális lelki állapotokhoz, egy rendkívül tudatos, szinte meditatív hatású elektronikus világot prezentálva. Az évek során rengeteg energiát fektetett a hangzás világának felkutatásába, válogatásba és kísérletezésbe, ezzel újító szemléletet hozva a budapesti éjszakai életbe.

A Xēno audiovizuális bulisorozatot Slym azért álmodta meg, hogy a zenét és a vizuális művészeteket egyesítve olyan kísérleti élményt adjon, ami túlmutat a hagyományos bulizáson. A sorozat egyedülálló atmoszférát teremt, ahol a zene és a látvány összhangban, új perspektívában tárja fel a bulizás művészetét, vonzva azokat, akik a zene mellett egy mélyebb, teljes elmélyülést keresnek.

SUBOTAGE

Papp László a budapesti zenei élet megkerülhetetlen szereplője. Az NVC, az INOTA Fesztivál, a Turbina Kulturális Központ alapítója és az Electronic Beats Hungary szíve. Dj/producerként mindig is érdekelte, hogy új hangzásokat találjon a pszichedelikus műfajok, a trance és a techno között.

Az elmúlt évtizedben a világ számos klubjában játszott, és olyan fesztiválokon játszott, mint a magyar Ozora és a Sziget, a panamai Tribal Gathering, a horvát Dimensions, a portugál Zna és a brazil Adhana Fesztivál.

Subotageként sikeres techno dj és producer, míg Surfalone álnéven eklektikus zenét készít cutting edge hangzással.

SZOLIVER

A techlab.bp alapítójaként Szoliver vezeti a budapesti székhelyű kiadót és buliszervezői kollektívát, ami dinamikusan és kreatívan közelíti meg a pszichedelikus zene teljes spektrumát. Alkalmazkodóképességéről ismert, minden szettet az atmoszférához igazít, a hangulatnak megfelelően akár organikus mély textúrákat, akár eufórikus SH-101 szekvenciákat pörgetve ki a tánctér fölé.

Szoliver dj-ként olyan berlini helyszíneken lépett fel, mint az RSO és a Remise, valamint olyan feszteken, mint az OZORA, a Kolorádó, az INOTA és a S.U.N. Festival.

Fő profilja mellett két alteregó alatt is dolgozik: Idéző néven szokatlan természeti jelenségek által inspirált mélyebb hangvételű számokat készít, mint például a Körös folyó melletti mocsár által ihletett 'Unkavölgy', Modul néven pedig a nuprog műfajt erősíti olyan trackekkel, mint az Elektrik vagy az Űző.